KYSUCKÉ NOVÉ MESTO – najstaršie mesto na Kysuciah

Home » Blog » KYSUCKÉ NOVÉ MESTO – najstaršie mesto na Kysuciah

Kysucké Nové Mesto leží na severozápadnej časti Slovenska na pravom brehu rieky Kysuca. Oblasť Kysuckého Nového Mesta geograficky spadá do pohorí Javorníkov a Kysuckej vrchoviny, ktorej najvyšším vrchom je Ľadonhora. Dominantou nad mestom je vrch Tábor.

Kostol svätého Jakuba

Farský kostol svätého Jakuba je stavba z 13. storočia nachádzajúca sa v Kysuckom Novom Meste v blízkosti hlavného námestia. Je zasvätený patrónovi mesta, svätému Jakubovi. Pôvodne ide o gotickú stavbu, ktorá bola v minulosti viackrát zničená požiarom.

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO – Kostol svätého Jakuba

Lavička lásky

Nová lavička istotne upútala pozornosť nejedného okoloidúceho. Je to niečo, čo sa naozaj vydarilo, krásna a funkčná zároveň.
Je krásna nielen cez deň, ale aj v noci.

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO – lavička lásky

Interaktívna lavička

Unikátna lavička má podobu otvorenej knihy s ilustráciou odkazujúcou na knižný príbeh. Spolu s naším skvelým výtvarníkom Jánom Rajtekom sme sa rozhodli, že na tej našej bude Povesť o rieke Kysuca. Audionahrávku tejto krásnej povesti z pera Jána Podmanického nahovorila Petra Macejková z literárno-dramatického krúžku základnej umeleckej školy. Vypočuť si ju budete môcť načítaním QR kódu umiestnenom na tabuli pri lavičke.

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO -interaktívna lavička
KYSUCKÉ NOVÉ MESTO – najstaršie mesto na Kysuciah

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť na začiatok